Parimad live tulemused ja matsid

Laskesuusatamine on taas ekraanil!

biathlon

Taaskord on kätte jõudnud periood kus saame hakkata jälgima laskesuusatamist. Mitmed küsimused on hooaja eelselt ülesse kerkinud, kas eestlased astuvad eelmisele hooajale tuginedes veelkord sammu edasi, kas Marten Fourcade tuleb tagasi maailmatippu jne jne.

Hooaega alustasid väga kenasti meie paarissegateatesõitjad Regiina Oja ja Rene Zahkna. Pingelises võitluses võideldi välja kõrge viies koht. Võidu võttis Rootsi paar- Johanna Öberg ja Sebastian Samuelsson. Mitte tahtes seda ilusat tulemust kuidagi varjutada, tuleb siiski välja tuua fakt, et selles formaadis paljud suured tegijad sellel korral kaasa ei teinud, põhjuseks samal päeval toimuv klassikaline nelja liikmeline segateatesõit. Sujuvalt võibki nüüd edasi liikuda segateatesõidule, kus meie tulemus oli katastroofiline. Juba esimeses vahetuses põrus Grete Kaim, kes pidi vastu võtma ka trahviringi, lõpuks pidi meie võistkond kolmandal ringil rajalt maha astuma, kui esimestelt saadi juba ringiga. Põneva võistluse võitis Itaalia võistkond, suurepärase põhja eduks lõid naised Dorothea Wierer ja Liza Vitozzi, peale viimast lasketiirust väljumist juhtis Dominik Windish Johannes Thingnes Bö ees vaid 12 sekundiga. Siiski suutis itaallane edumaad hoida, finishis edestati Norrat nelja sekundiga. Kolmandale kohale platseerus Rootsi võistkond.

Täna tehti algust ka esimese individuaalse distantsiga. Eelmise hooaja valguses üllatust ei sündinud, võistluse võitis Johannes Thingnes Bö, kes tegi ühe möödalasu. Teise koha napsas tema vanem vend Tarjei Bö. Kolmandale kohale tuli mõneti üllatuslikult Matvey Eliseev. Venelased tegid üldse tubli võistluse, võistkonna esinumber Alexander Loginov saavutas neljanda koha. Marten Fourcade vormi kohta võib esimese võistluse valguses öelda, et olukord on üpris hea. Täna tegi Fourcade kaks möödalasku, kaotust Böle tuli kokku 27 sekundit. Oleks Fourcade suutnud täna nulli lasta, oleks hooaja esimene võistlus taskus olnud. Oleksid aga spordis nagu eluski ei maksa. Kahjuks eesti meestest midagi positiivset sellel korral välja tuua ei ole, laskmine oli väga kehv ja suusakiirus veel kehvem. Meie parimana sai Kalev Ermits viie möödalasu juures 77. koha. Suure laskesuusatamise debüüdi teinud endine murdmaa mees Raido Ränkel platseerus 107. kohale, millega oli võistlejate rivi lõpus. Kümnest lastud märgist sai Ränkel maha vaid kaks märki. Ka suusakiirus oli mehel vaid keskmiste hulgas.

Kohe, kohe algab ka naiste sprindi distants. Kus meie ootused on kahtlemata kõrgemad, kui meeste võistlusel. Rajale lähevad neli eestlannalt: Grete Kaim, Tuuli Tomingas, Johanna Täliharm ja Regina Oja.