Parimad live tulemused ja matsid

Eestlastele Hocfilzenist tühjad pihud

rene-zahkna

Östersundist on maailmakarika karusell edasi liikunud Austria mägede vahele. Täpsemalt leiab see nädalavahetus aset Hocfilzeni suusamekas. Täna tegid nii mehed kui naised algust sprindidistantsidega.

Naiste 7,5 km distants pakkus väga pingelise vaatemängu. Esimeses tiirus ühe eksimuse teinud Dorothea Wierer võttis püstitiirus kiiresti märgid alla ja näitas suurepärast suusa kiirust. Wierer on alati olnud tuntud kui kiire ja täpne laskja, sellel hooajal on ta aga täielik maailma tipp ka suusarajal. Nii ei suutnudki keegi täna Wiererile vastu hakata. Ingrid Landmark Tandrevold läbis tiirud puhaste paberitega, suusarajal tuli aga Wiererile kaotust pea pool minutit. Kolmanda koha sai venelanna Svetlana Mironova, kes kaotas ühe möödalasu juures Wiererile 18. sekundit. Lihtne kalkulatsioon ütleb, et Mironova oli Wiererist isegi paar sekundit rajal kiirem. Eestlannade tulemused jäid kahjuks taaskord tagasihoidlikeks. Ainsana pääses jälitussõitu eelviimasena Johanna Talihärm, kes eksis tiirudes kahel korral, kaotust võitjale kujunes 2.08. Üldiselt head laskekindlust näitav Regiina Oja eksis täna tiirudes tervelt viiel korral, koht 96. Kolm eksimust kirja saanud Tuuli Tomingas oli 85. (+3.07,0), Grete Kaim 94. tegi samuti kolm möödalasku ( 3.39).

Meeste sõidus domineeris taaskord Johannes Thingnes Bö. Norralane eksis korra teises tiirus, kuid suusarajal ta end tagasi ei hoidnud. Enne viimast tiiru oli väga hea võimalus võit Prantsusmaale tuua Simon Desthieuxil, siiski eksis ta viimasel tiirul korra ja pidi leppima teise kohaga. Suusarajal teist kiirust näidanud Desthieuxl kogunes kaotust Böle vaid 8 sekundit. Kolmas ja neljas olid vene mehed Loginov ja Eliseev. Fourcade sõit jäi täna püstitiiru, kus eksis kahel korral. Fourcade läheb homsel jälitusõidul rajale 10ndalt kohalt, kaotust Böle on 38 sekundit. Meie meestest pääses ainsana jälitussõitu Kalev Ermits ja seda eelviimasena. Rene Zahkna lõpetas sõidu 63. kohaga. Täna tegid individuaal sõitude debüüdid kaks noort eestlast. Kristo Siimer tegi tiirudes ühe möödalasu, kaotust võitjale kogunes 2.45. Robert Heldna eksis kahel korral, kaotust 4.13.

Homme on kavas naiste teatesõit ja meeste jälitus.