Parimad live tulemused ja matsid

Eckhoffi tähelend on saabunud

Laskesuusatamise-maailma-karikas-jätkub-Kanadas

Jõulud on möödas, taas on aeg kruttida ennast spordi lainele. Teeme väikese tagasivaate vahetult ennem jõule toimunud laskesuustamise etapile Prantsusmaal.

Alustati taaskord sprindidistantsidega, kus seekord valitsesid Tiril Eckhoff ja Bendeikt Doll. Eesti meestest keegi jälitussõitu ehk kuuekümne parema hulka ei jõudnud, mis taaskord näitab kahjuks meeste pigem kehva poolset olukorda. Naiste sõidus pääses aga jälitusse kaks meie koondise esindajat. Regiina Oja eksis kahe tiiru peale kokku ühel korral ja saavutas tubli 27. koha. Oletame, et Oja oleks läbinud tiirud puhaste paberitega oleks lõppkohaks kujunenud 15-16 koht. Jälitusse pääses ka Johanna Talihärm, kes eksis tiirudes kahel korral, tema positsiooniks jäi 47. koht.  Jälitussõitudes mõlemad eestlannad oma kohti kaotasid, mille tulemusena ühisstarti keegi meie omadest ei pääsenud. Naistest võitis jälitussõidu taaskord Tiril Eckhoff, meeste sõidus pani oma paremuse maksma Johannes Thingnes Bö.

Ühisstardi sõidud meile suuri üllatusi ei pakkunud, Johannes Thingnes Bö võttis mäekõrguse võidu. Edestades Emeline Jaquelini 42. sekundiga. Kolmandana lõpetas sõidu Tarjei Bö. Naiste sõidus tegi hooaja parima esituse Kaisa Mäkarainen, kes jäi kümne sekundi kaugusele oma hooaja esimesest poodiumist. Kolmandale kohale sõitis end üllatuslikult Linn Persson, Persson jäi põnevas lõpuheitluses alla maaimakarika liidrisärki kandvale Dorothea Wiererile. Sõidu võitis aga rohkem kui poolteise minutilise ülekaaluga Tiril Eckhoff. Käimasolev hooaeg on näidanud, et kui Eckhoff ülemäära palju eksimusi endale tiirudes ei luba siis talle keegi vastu ei saa.

Nüüd läheb maaimakarika karusell mõneks ajaks puhkusele, kuid mitte kauaks. Juba uue aasta esimesel nädalavahetusel tulevad sportlased taas rajale.