Parimad live tulemused ja matsid

Aasta parimad sportlased selgunud

Eile õhtul toimunud suurel galal kuulutati välja Eesti aasta parimad sportlased. Auhindu anti üle mitmes erinevas kategoorias. Võitjate selgumine toimib läbi kolme hääletuse summa- rahvahääletus, ajakirjanike valik ja spordiorganisatsioonid.

Parimaks treeneriks kuulutati sellel korral treenerite paar Marek Vister ja Indrek Tustit. Mehed juhendavad odaviskajat Magnus Kirt. Nende hoolealune on viinud Eesti rekordi üle 90 meetri, võitnud sellel hooajal teemantliiga ning kõige krooniks hõbemedali Doha Maailmameistrivõistlustelt. Magnus Kirti edasine karjäär on teatavasti saanud korraliku löögi ning keegi ei tea täpselt kuidas mees vigastusest taastub, sünge võitu aastalõppu tõi ehk see tiitel nii Kirtile kui tema treeneritele rõõmutundeid juurde.

Parimaks naissportlaseks valiti oodatult Kelly Sildaru. Sildaru edestas kindlalt Anett Kontaveiti, kolmandale kohale hääletati maadleja Epp Mäe. Selles kategoorias oli otsustamine üpris lihtne, Sildaru teenis eelmisel aastal kaks maailmameistritiitlit, sellist tulemust kellelgi vastu panna ei olnud.

Meeskondliku esikohaga pärjati rallimaailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja. Eesti riik sai eelmise aasta saavutusega kindlasti tuntust juurde, Tänak ja Järveoja võidetud maailmameistri tiitel, mis jäi omal ajal kättesaamatuks isegi Markko Märtinile.

Viimane ja enim vastakaid emotsioone tekitanud meessportlase auhinna sai sellel korral Magnus Kirt. Rahvahääletuse võitis ülekaalukalt Ott Tänak, ajakirjanikud asetasid Tänaku alles kolmandale kohale. Põhjuseks tõid osad sulesepad, et Tänak ja Järveoja on siiski meeskond ning neid ei saa käsitleda eraldi sportlastena. Seda olukorras kus olümpiakomitee oli mõlemad aasta meessportlase valimisteks ülesse andnud, eks nüüd iga üks otsustab ise, kas ajakirjanike otsus oli õiglane või mitte.